close
چت روم
اطلاعیه مهم مهم
                  سلام دوستان عزیز متاسفانه خبرگزاری های مهر و فارس خبری درباره بخشداری دشتک زدند که واقعا یک طرفه  قضاوت کردند در حالی که حق دشتک بیشتر از این حرفاست از تمام دوستان دشتکی تقاضا می شود به سایت آنها مراجعه و اعتراضات خود…
دعوت به همکاری
عزیزانی که می خواهند با ما همکاری کنند و مطلب بگذارند می توانند برروی "انجمن دانشجویان دشتک" در صحفه اول سایت کلیک کنند و عضو انجمن شوند.
آخرین ارسال های انجمن

اطلاعیه مهم مهم

 

               

سلام دوستان عزیز متاسفانه خبرگزاری های مهر و فارس خبری درباره بخشداریدشتک زدند که واقعا یک طرفه  قضاوت کردند در حالی که حق دشتک بیشتر از این حرفاست از تمام دوستان دشتکی تقاضا می شود به سایتآنها مراجعه و اعتراضات خود را وارد کنید.

 

ادرس فارس:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920505000927

 

 

 

 پاسخ مردم بامعرفت شهر دشتک در مقابل خبرگزاری فارس:

 مدیریت محترم خبرگزاری فارس در استان چهارمحال و بختیاری
با سلام . در پاسخ به مطلبی که در مورخه 5/5/92 در سایت آن خبرگزاری علیه شهر دشتک منتشر گردید با توجه به اینکه آن مطالب در عین بی عدالتی بود و بدتر از آن با تیتر تاسف بار و دروغ منتشر شده و بقیه خبرگزاری ها با استناد به این خبر آن را عینا منتشر کردند، خواهشمند است جوابیه زیر را با همان شرایط در پایگاه خبری مذکور منتشر نمایید.
باسمه تعالی
فراتر از بخشـداری حق دشتک است
براساس قوانین کشوری ایجاد مرکزیت در یک نقطه به موقعیت و شرایط برتر فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، آموزشی و.. و عواملی همچون: تمرکز جمعیتی، موقعیت جغرافیایی، سابقه تاریخی، امکانات موجود در آن، قابلیت رشد و گستردگی و داشتن پتانسیل لازم برای توسعه بستگی دارد. که در شهرستان اردل تنها نقطه ای که تمام این شرایط و حتی بسیار فراتر از آن را دارد، شهر دشتک است. اما متاسفانه هرگاه که این موضوع در حال عملی شدن است برخی مسئولان تحت تاثیر اعتراض ساختگی و تبلیغات بی اساس بعضی افراد و گروه های خاص با اغراض سیاسی، از اقدام قاطع برای عملی شدن آن خودداری می کنند. در اینجا به برخی از این ویژگی های دشتک برای تاسیس مرکزیت اشاره می کنیم:
1ـ منطقه دشتک از موقعیت جغرافیایی ویژه ای در قلب سرزمین بختیاری، در میان دشت ها و کوهساران بلند منتهی به زردکوه و در کنار دو شاخه از سرچشمه های رود کارون واقع است. دشتک همچنین در مسیر جاده خوزستان قرار داشته و از قدیم الایام شاهراه ارتباطی ایلات و عشایر و طوایف گوناگون و مرکز ثقل مناطق اطراف محسوب می شد و نیاز های بازار و خدمات این منطقه و حتی مناطق دیگر تا خوزستان در دشتک صورت می گیرد.
2ـ شهر دشتک بزرگترین نقطه شهرستان، پس از مرکز این شهرستان است و با داشتن بیشترین جمعیت لازم و قابلیت توسعه، از 30 سال پیش، بیش از هر نقطه دیگر و حتی از بسیاری نقاط دیگر در استان که قبلا بخشداری دادند، شرایط لازم را برای تاسیس بخشداری و حتی فرمانداری را داراست. دشتک در حال حاضر نزدیک به 6000 نفر جمعیت دارد و به دلیل مهاجر پذیری و شرایط لازم این جمعیت هرساله رو به افزایش است. در حالیکه جمعیت دو روستای مدعی بر اساس آخرین سرشماری رسمی یکی حدود 2000 نفر و دیگری کمتر از 1200 نفر جمعیت دارند. جمعیت دشتک و چند روستای متصل به آن، به تنهایی دو برابر کل دیگر روستاهای مسیر است.
3ـ براساس ضوابط قانونی، مرکزیت به جایی تعلق می گیرد که امکانات و زمینه لازم برای توسعه و خدمات دهی را داشته باشد و دشتک تمام پتاسیل ها و قابلیت های توسعه و خدمات دهی را داراست و تنها شهر این منطقه است. آیا مضحک نیست شهری با این همه شرایط و جمعیت و امکانات طبیعی، برای تاسیس بخشداری زیر مجموعه یک روستای کوچک قرار گیرد! در حالیکه به تجربه ثابت شده است که برخی نقاط علیرغم اعطای مرکزیت به دلیل عدم زمینه لازم برای توسعه، پس از چند سال هیچ گونه تغییری در راستای توسعه آن مناطق ایجاد نشده و حتی موجب سرگردانی و رنج بیشتر مردم و تحمیل هزینه های سنگین به بیت المال هم شده است.
4ـ دشتک با پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیار طولانی همواره در طول تاریخ از مرکزیت تاریخی و ثقل جمعیتی و عبور و مرور برخوردار بوده و از بسیاری شهرها و مناظق بزرگ استان نیز سابقه فرهنگی و تاریخی طولانی تری دارد. همه بزرگان منطقه می دانند که دشتک همسنگ و حتی جلوتر از مناطقی مثل فارسان و اردل و لردگان بوده است اما در این دهه های اخیر به دلیل اغراض سیاسی یا عدم تدبیر برخی مسئولین از توسعه بیشتر باز مانده است. مرکزیت دشتک قطعا باعث رشد و توسعه تمام منطقه خواهد شد و در کاهش مهاجرت های گسترده روستائیان این مناطق و حتی نقاط دیگر به شهرها بویژه به مرکز استان موثر خواهد شد. و اقدامی غیر از این جز تحمیل هزینه بر بیت المال و هدر رفت فرصت ها نتیجه ای نخواهد داشت
5ـ دشتک با زمینه های فراوان فرهنگی، علمی، ادبی و... از امنیت فرهنگی و اجتماعی بالایی برخوردار بوده و زادگاه بزرگانی چون «پژمان بختیاری(محقق وشاعر بزرگ معاصر)، سیدابوطالب موسوی(عالم، شاعر و معلم اخلاق)، وبزرگان بسیار دیگر و پس از مرکز شهرستان، بیشترین شهید و جانباز و آزاده را تقدیم انقلاب نموده و زادگاه «سردار شهید روزعلی الیاسی (فرمانده گردان امیرالمومنین در لشگر اصفهان)، شهید حاج کرمعلی نجفی(از همراهان وزیر نفت شهید دکتر تندگویان) و شهدای والا مقام دیگر» است. و بیشترین همکاری را در استان در جهت ایجاد خدمات نظام با مشارکت در احداث درمانگاه، مراکز و مدارس خیری داشته است.
6ـ بر خلاف ادعای صورت گرفته، دشتک نه تنها آخرین نقطه مسیر نیست بلکه هم اکنون بعد از دشتک روستاهای دیگری چون شهرک افسرآباد و سرپیر قرار دارند. هم اکنون نیز اکثر مراکز، نهادهای خدماتی منطقه که حالت مرکزیت دارند در دشتک مستقر هستند مانند: نیروی انتظامی، نیروگاه و شعبه اداره برق، شعبه اداره آب، پمپ بنزین، مراکز و مدارس و دبیرستان ها و هنرستان ها، حوزه بسیج و سپاه، بانک های مختلف، مجموعه های ورزشی و...
7ـ بحث مرکزیت دشتک و موانع ساختگی! در راه تاسیس آن به هیچ وجه مشکل اجتماعی مردمی نیست، بلکه اغراض و منافع برخی افراد و گروه های سیاسی ضد مردمی در شهرستان و استان است که اساسا با پیشرفت این منطقه مخالف هستند و توسعه و پیشرفت این منطقه و در نتیجه، از محرومیت خارج شدن بخش وسیعی از استان، با منافع نامشروع آنان در تضاد است. و اعتراض ساختگی و سازمان یافته با هدایت همین افراد و گرو های سیاسی صورت گرفته است. اقدامات منفی و مانع تراشی در ایجاد مرکزیت دشتک نتیجه ای جز ایجاد تفرقه و بدبینی مردم به نظام و مسئولان ندارد و قطعا جفا به آرمانهای امام و رهبری و برخلاف فرامین ولایت است. چراکه به ادامه محرومیت های تاریخی این منطقه و محروم شدن از خدمات نظام منجر می شود.
8ـ در هر حال بخشداری دشتک کمترین خواسته به حق مردم منطقه است و فراتر از آن، بحث تاسیس شهرستان جدید به مرکزیت دشتک هم، مطرح است. امیدواریم مسئولین استان هرچه زودتر با اتخاذ تدبیر مناسب و تصمیم قاطع در جهت تاسیس بخشداری به مرکزیت دشتک اقدام نمایند. با تاسیس بخشداری دشتک خدمت ماندگار و بزرگی در این منطقه وسیع از استان صورت خواهد گرفت.
از طرف جمعی از فعالان اجتماعی دشتک ـ 10 مردادماه 92

درباره : اخبار گوناگون ,
بازدید : 322
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط حسین فیاض در تاریخ 1392/5/16 و 16:46 دقیقه ارسال شده است

اصل اینه که ما میگیم : دشتک شهر شده.
اونها آزادند هر جوری میخوان بگن و هرجوری میخوان فکر کنند.
اصل مردم دشتک هستند و بس.

این نظر توسط حسین فیاض(از مهاباد اردستان) در تاریخ 1392/5/16 و 16:21 دقیقه ارسال شده است

در سایت خبرگزاری فارس در ذیل همین خبر قسمت نظرخواهی گذاشته اند از تمامی دشتکی ها میخواهم جهت حفظ حقوق خود به سایت مزبور مراجعه و نظر خود را ثبت نمایند.

این نظر توسط احسان در تاریخ 1392/5/14 و 22:07 دقیقه ارسال شده است

فقط میشه واسه خبرگزاری تاسف خورد.
واقعا نمیدونم چرا بدون تحقیق و بررسی راضی به نوشتن همچین مطلبی شدند

این نظر توسط فرشید در تاریخ 1392/5/13 و 16:08 دقیقه ارسال شده است

اشتباه از ما فامیل قلیپور بود که رای به پسر عمه مون اقای شریف اسدی دادیم که حالا اینجوری ازمون تشکر کرد

این نظر توسط 44 در تاریخ 1392/5/10 و 17:07 دقیقه ارسال شده است

مگه دشتک شهر نشده؟؟؟؟
پاسخ : چرا اما متاسفانه اونا گفتند روستای دشتک .


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی


قالب وبلاگ